Vaktsineerime

Rada Koduõendus pakub vaktsineerimine kodus, meie õed läbitud koolitus ja omavad tunnistus vaktsiineerimiseks COVID-19 ja grippi vastu

Loe rohkem:

https://vaktsineeri.ee/uudised/liikumisraskustega-inimesed-saavad-ennast-lasta-vaktsineerida-kodus/


Liikumisraskustega inimesed, kes soovivad vaktsiinisüsti siiski saada, saavad lasta end kodus vaktsineerida. Visiit ja vaktsineerimine on tasuta, sealhulgas ka ravikindlustuseta inimestele.

Inimene saab kodus vaktsineerimise vajadusest teada anda oma perearstile või ööpäevaringsel infotelefonil 1247. Tallinnas saab kuni aasta lõpuni kodus vaktsineerimise soovist teada anda lisaks ka telefonil 666 2727. Kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kell 8–20 ja nädalavahetusel kell 9–17.

Lisaks perearstidele on ka kohalikel omavalitsustel olemas informatsioon või sotsiaaltöötaja, kes teab, et tema vallas on inimene, kes ise vaktsineerima ei pääse ning kes saab soovitada talle kodus vaktsineerimist. Hinnanguliselt on juba 3500 inimest kodus vaktsiinisüsti saanud. Ühes nädalas on võimekus kodus vaktsineerida ligikaudu 100 inimest.

Visiit ja vaktsineerimine on kõigile inimestele tasuta ning ennast saab vaktsineerida nii esimese, teise kui ka kolmanda doosiga. Valida saab kolme vaktsiini – Pfizer/BioNTech, Moderna või Jansseni vahel, kuid oma soovi kindla vaktsiini vastu tuleb enne vaktsineerijaga täpsustada. Soovi korral saavad 65+ vanuserühmas inimesed lasta endale teha ka tasuta gripivaktsiini, millest tuleb samuti eelnevalt vaktsineerijale teada anda.

Kui inimene soovib saada informatsiooni vaktsiinide kohta, tuleks eelnevalt konsulteerida oma perearstikeskusega või helistada nõuandeliinile 1220. Inimest nõustatakse ka kodus vahetult enne süsti saamist. Pärast süsti saamist jälgib koduõendusteenuse osutaja 15 minutit inimese terviseseisundit ning veendub, et vaktsineeritu ei tunneks ennast halvasti. Kõik oluline vaktsiine puudutav teave on leitav portaalis www.vaktsineeri.ee

Kodus vaktsineeritute andmed kantakse tervise infosüsteemi reeglina samal päeval kui tehti vaktsiin. Pärast andmete süsteemi kandmist saab vaktsineeritu luua endale tõendi portaalis www.digilugu.ee.

Allikas: Eesti Haigekassa